Menu

FAQ - KROK 4 – OCHRANA LAKU A VOSKOVÁNÍ

Voskování vytváří laku ochranu díky vysoce účinné směsi vosků, polymerů, pryskyřic a silikonů. Kromě ochrany dokáže vosk „uzamknout“ lesk, čímž vytvoří zářivé odlesky a prohloubí a obohatí tmavé odstíny laku. V neposlední řadě nabízí vosky Meguiar’s perfektní odvod vody a, v závislosti na složení, také odstranění jemných škrábanců v horní vrstvě laku.

Všechny vosky Meguiar‘s jsou zcela šetrné k vrchní, krycí vrstvě laku. Vybírat můžete mezi vosky tuhými, tekutými, či „rychlými“ vosky v rozprašovači. Záleží pouze na Vašich osobních preferencích. Mějte však na paměti, že každý vůz i každý majitel vozu je odlišný, stejně jako prostředí, ve kterém se pohybuje, a péče, kterou svému vozu dopřává. Všechny tyto aspekty ovlivňují trvanlivost ochranné voskové vrstvy. Obecně řečeno, doporučujeme voskovat Váš vůz 3x až 4x ročně, při použití přípravku Ultimate Fast Finish postačí aplikovat ochranu 1x až 2x do roka, ale i častější voskování je zcela v pořádku!

 

Záleží na definici slova „nejlepší“, protože co je nejlepší pro Vás, nemusí být nejlepší pro někoho jiného. Která vlastnost je pro Vás nejdůležitější?

 

 

Obecně řečeno, karnaubské vosky nabízejí hluboký, bohatý lesk, a zároveň poskytují skutečně kvalitní ochrannou vrstvu pro váš lak. Dají se snadno nanášet a stírat, a proto je práce s nimi velmi snadná a rychlá. Náš prémiový karnaubský vosk je Gold Class™ Carnauba Plus a je k dispozici v tekuté nebo tuhé formě.

Naproti tomu vosky na bázi syntetických polymerů, někdy nazývané také jako „sealanty“, bývají ještě o něco snadněji aplikovatelné a stíratelné, nabízejí velmi dobrý lesk, a zároveň poskytují trvanlivější a dlouhodobější ochranu díky použití člověkem vyrobených, plně syntetických složek. Syntetické, polymerové vosky mají o něco vyšší pořizovací cenu než vosky karnaubské, a to právě kvůli svým nesporným výhodám. Náš prémiový, syntetický, polymerový vosk je Ultimate Wax, který je taktéž k dispozici v tekuté i tuhé formě.

Lidé se často ptají, jaká je nejlepší volba mezi karnaubskými vosky a syntetickými polymery. To však skutečně záleží na mnoha různých aspektech jako jsou osobní preference, barva vašeho vozu, jak často je auto udržováno, zda je vůz parkován v garáži nebo venku, i například to, kolik peněz chcete na nákup vosku vynaložit. „Nejlepší“ přípravek pro ochranu laku se skutečně liší od člověka k člověku, v závislosti na jeho individuálních potřebách a požadavcích.

Někteří používají karnaubský vosk, protože s ním mají výborné zkušenosti po dlouhá léta, už od dob svých otců či dědečků. Někteří mají pro změnu pocit, že karnaubské vosky nabízejí sytější hloubku lesku na tmavších odstínech. To jsou důvody, proč někteří zákazníci volí karnaubský vosk. Nicméně, z hlediska chemického složení, trvanlivosti a odolnosti ochrany, je použití syntetických polymerů rozhodně lepší volbou.

Výběr toho správného vosku je tedy skutečně individuální záležitostí, která by měla nejvíce vyhovovat právě vašim potřebám a požadavkům. Pokud budete potřebovat, rádi vám s výběrem toho „nejlepšího“ vosku právě pro vás poradíme.